Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adsense Hesabı Nasıl Alınır?
#1
Şehir efsanesine dönen adsense hesabı alma konusu artık ele alınmalıydı, geç bile kalındı. Aslında adsense hesabı almak öyle bildiğiniz gibi zor bir süreç değildir. Adsense hesabının çok kolay bir şekilde alındığını görebilirsiniz. İlk olarak ne yapalım?

İlk aşamada açacağınız sitenin domain adresinin herhangi bir sebeple ceza alıp almadığına ve açacağınız sitenin google politikaları ile uyumlu olduğuna kanaat getirmelisiniz. Bu iki sorunun cevabı olumlu ise projeyi hayata geçirin.

İkinci aşamada yapılması gereken çok basittir. Sitenizi açmak ve tasarımını oluşturmak. Tasarımda ziyaretçileri rahatsız edecek unsurları devre dışı bırakarak sade ve açıklayıcı bir dizaynı tercih edebilirsiniz. Böylece hitap edeceğiniz nokta alenen belli olur, kimsenin (Google) gözüne batmazsınız.

Üçüncü aşamaya gelelim, bu aslında en önemli noktalardan birisi, çünkü içerik sağlamak çok kolay olmayabiliyor. Bazen bazı arkadaşlar 'Ben 300 özgün makale girdim adsense bana hesap vermedi' diyor, e tabi vermez. Bu makaleler birşey anlatıyor mu? Bunlar re-write veya çoğunluğu alıntı bilgilerle mi dolu, bu makalelerin ziyaretçiyi geçtim sana bir faydası var mı?... Sen bu 300 makaleyi düzenli mi yazdın, eklediğin resimler alakalı ve özgün mü? İnsanlara birşeyler veriyor musun? ya da herşeyi geçtim sen kendi sitene reklam verir misin? Bu siteden adam olur der misin? tüm bu soruların cevabı olumlu olmak zorundadır. Aksi halde binlerce yazı girsende adsense hesabını alamazsın. İnsanlara düzenli ve kalifiyeli içerik sunarak başvuru yapmakta fayda var. Bu süreçte size (+) puan olarak eklenecek durumlar vardır elbette. Sitenizin görsel açıdan daha şık olmasını istiyorsanız resimleri kendiniz hazırlayıp sitenize has bir ortam yaratabilir, makalelerinizde samimi bir dil kullanarak böyle bir kesim yaratabilirsiniz. Bunlar başvuru sürecinizi hızlandırır.

Dördüncü aşamada eğer 1.onay almayı başarmışsanız ilk reklam yerleşimini yapmalısınız. Uygun yerlere reklam yerleşimini yapıp aynı strateji ile içerik paylaşımına devam ettiğiniz takdirde en geç 1 haftaya 2.onay cevabı gelecektir. Fakat 1.onay alamamışsanız Adsense ekibinin size yolladığı red cevabındaki maddeleri inceleyin. Bu madde size ne yapmanız gerektiğini söyler ve sizinle çalışmak için sunduğu şartları içerir. Şartları yerine getirerek hemen ertesi gün başvuru yapmayın. Şartlar yerine gelirken bir süre bekleyin ne bileyim 14 gün veya 1 ay olabilir. Bu sürenin ardından yine başvuru yapabilirsiniz.

Beşinci aşamada ise eğer 2.onay almışsanız reklam yerleşimi hususu önem taşır. Yine ziyaretçileri rahatsız etmeyecek şekilde yerleşim yaparak paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz. Kuralları ihlal etmediğiniz müddetçe her ayın 1'nde kazancınız netleşir ve 200 TL'yi geçen her kazanç o ayın son çeyreğinde hesabınıza yatırılır.

Adsense Hakkında S.S.S'a Bilisimalani.com ne cevaplar veriyor?

1-) Adsense başvurusunu nasıl yaparım?
adsense.google.com adresini ziyaret ederek başvuru yapabilirsiniz.

2-) Adsense 1.onay kaç günde gelir?
Adsense hesap onay işlemleri hem başvuru sayısı hem de başvuru şekillerine göre esneklik gösterebilir. Fakat ilk onay süreci hızlı bir şekilde işleyişe dahil olduğu için bu süre en fazla 1 hafta alabilir.

3-) 1.onay geldi, 2.onayı ne zaman alırım?
Adsense hesaplarınızda reklam yerleşimi şartını sağladığınızdan emin olduktan sonra 2.onay süreciniz başlar. Adsense ekibi sitenizi değerlendirmeye alır ve cevabını verir. Bu süre genel olarak 3 ile 14 gün arasında sonlanır. Bazı kişiler 1 günde aldım veya 30 günde aldım diyebilir. En kısa sürede alanlar kusursuz bir sitedir, uzun sürede alanlar ise ya şartları yerine getirmemiştir ya da kusurları vardır.

4-) Adsense hesabı alamadım, tekrar başvuru için ne yapmalıyım?
Biz Adsense çalışanı değiliz, haliyle size şunu şunu yapın dememiz doğru olmaz. Fakat tavsiye isterseniz bir süre bekleyip red alma nedenlerinizi olumluya çevirmeye çalışın. Bu noktadan sonra yaklaşık 14 gün veya 1 ay sonra tekrar başvuru yapın.

Hayırlı ve Bol Kazançlar
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Adsense - Çok Kazandıran Kelimeler mustafasevinc 0 124 19-04-2016, Saat: 20:21
Son Yorum: mustafasevinc

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi